ti_ua: (Default)
ti_ua ([personal profile] ti_ua) wrote2012-10-19 02:29 pm

Квартирный вопрос

Для накопления первого взноса на приобретение квартиры по программе «Доступное жилье» молодые люди должны работать на двух работах.

Работал я помнится на двух работах. Даже в некоторый момент на трех. Печальная история.
Думаю сдох бы быстрее чем заработал на первый взнос в таком режиме. Но видит бог я пытался.
Приблизило ли это меня к цели? По всей видимости да.

Студенты вот за халяву проголосовали. Я бы тоже проголосовал за халяву в их положении, халява она такая сладкая. Не надо ебашить, просто взял и получил от государства. Отобрать у кого-то и дать студенту. И я подозреваю у кого надо отобрать, и это мне очень не нравится.

Тут те редкие случаи когда соглашусь со словами Азарова: "Тогда, значит, молодому человеку нужно работать не на одной работе, а на двух. И никто не собирается на блюдце с голубой каемочкой предоставлять квартиру".

[identity profile] tassadar-ha.livejournal.com 2012-10-20 08:03 am (UTC)(link)
Пардон, что отвечаю по-русски - пишу с телефона.

Главный мой месседж: опыт - не главное, и на нем далеко не уедешь.

Год назад я действительно прошел курс ML и два других бесплатных. Сегодня я SCPD студент Стэнфорда, вполне нормально совмещающий работу и учебу там, в том числе финансово. Я вижу, насколько учеба там отличается от всего, что я видел, и даже от бесплатного ML курса - она потрясающая! Люди, которые 4-6 лет так учатся, стоят своих 100+к.

В этом нет ничего неподъемного для "выпускника сельской школы" - учеба там стоит как средний автомобиль. Выпускники сельских школ покупают автомобили без проблем.

"Выслуга лет" - самый простой способ оценивать кандидата. Не требует никаких особых знаний от менеджмента, стратегического плана, подходов. Но самый ли эффективный и правильный? Я сомневаюсь.

[identity profile] ponedilok.livejournal.com 2012-10-20 08:54 am (UTC)(link)
Я згоден з меседжем про досвід, але частково.

Якщо ви читали текст за посиланням вище (і він підтверджується досвідом), то мусите погодитись, що більшість випускників вузів -- навіть добрих американських вузів -- просто не готові до роботи без додаткового навчання.

І це досить нормально для IT, бо встигати за розвитком галузі важко.

В цьому і цінність проектів типу Курсери та інших. Я зараз можу за короткий строк та віддалено отримати високоякісні актуальні знання з вузької теми. Цього не було навіть 3 роки тому, я вже не кажу про 11 коли я вступав до вузу.

Додатково тут є цікавий ефект: ми з вами обидва «дійшли» до тих курсів вже після навчання у нас і певного досвіду реальної роботи.

Це важливо з двох причин:
1. Ми краще знаємо чого хочемо, ніж це було у наші 17 років.
2. Ми робимо це не обов’язково для кар’єрного зростання.

Та я ще рік тому не бачив себе на цих всих курсах.

Повертаючись до теми досвіду. Він не пов’язаний з роками роботи безпосередньо. Досвід із вирішення конкретних проблем дає змогу визначити чи зможе кандидат розв’язувати конкретні бізнес-задачі. І це дуже практичний та ефективний спосіб оцінки.

Він не універсальний, але надійність у нього не нижче, ніж у читанні написів на дипломі.

Можливо, завтра буде інакше, можливо ця тема з 5-6 роками просиджування штанів просто відімре як неефективна. Але потребу в networking та «правильних» знайомствах (а це немаленька selling point для топових вузів, чи не так?) ніхто не відміняв.

[identity profile] ponedilok.livejournal.com 2012-10-20 08:57 am (UTC)(link)
>В этом нет ничего неподъемного для "выпускника сельской школы" - учеба там стоит как средний автомобиль. Выпускники сельских школ покупают автомобили без проблем.

Дуже спірне твердження, але без конкретних даних дискусії на цю тему не вийде.

Я мав на увазі інше. Знання про те, що тобі потрібно і що саме вчити, дуже непросто знайти, особливо людині з вищезгаданого контексту.