ti_ua: (Default)
[personal profile] ti_ua
Для накопления первого взноса на приобретение квартиры по программе «Доступное жилье» молодые люди должны работать на двух работах.

Работал я помнится на двух работах. Даже в некоторый момент на трех. Печальная история.
Думаю сдох бы быстрее чем заработал на первый взнос в таком режиме. Но видит бог я пытался.
Приблизило ли это меня к цели? По всей видимости да.

Студенты вот за халяву проголосовали. Я бы тоже проголосовал за халяву в их положении, халява она такая сладкая. Не надо ебашить, просто взял и получил от государства. Отобрать у кого-то и дать студенту. И я подозреваю у кого надо отобрать, и это мне очень не нравится.

Тут те редкие случаи когда соглашусь со словами Азарова: "Тогда, значит, молодому человеку нужно работать не на одной работе, а на двух. И никто не собирается на блюдце с голубой каемочкой предоставлять квартиру".

Date: 2012-10-19 06:02 pm (UTC)
From: [identity profile] ponedilok.livejournal.com
Перепрошую, але у вас дуже наївний погляд на освіту та найм працівників у IT. Ось ситуація в районі 2007 року, з того часу кращою вона не стала http://www.codinghorror.com/blog/2007/02/why-cant-programmers-program.html

Date: 2012-10-19 06:45 pm (UTC)
From: [identity profile] ti-ua.livejournal.com
Жестяк!

Date: 2012-10-19 07:42 pm (UTC)
From: [identity profile] tassadar-ha.livejournal.com
Я, собственно, в IT и работаю :-)

Date: 2012-10-19 08:09 pm (UTC)
From: [identity profile] ponedilok.livejournal.com
Ну і чого тоді все це про Стенфорд та інше розповідаєте? Це може відноситися до вас -- з чим я вас вітаю, але це не має жодного відношення до абсолютної (і це не гіпербола) більшості програмістів.

Наприклад, про який Стенфорд може йти мова для випускника сільської школи, що місто побачив ледь не вдруге лише коли подавав документи до Севастопольського технічного університету? Хіба що про такий, що через 10 років після того він працює веб-розробником фрілансером (вельми успішним за місцевими мірками) і у вільний від того час навчається на стенфордівських курсах з Machine Learning.

Ви нижче пишете, що починали працювати за копійки. Всі ми починали. Так, це неправильно і т.п. Що далі? Як знання цього факту «неправильності» допоможе завтрашнім випускникам вищезгаданого університету? Як це допоможе мені знайти кілька молодих нелінивих новачків у команду? Ніяк.

Date: 2012-10-20 08:03 am (UTC)
From: [identity profile] tassadar-ha.livejournal.com
Пардон, что отвечаю по-русски - пишу с телефона.

Главный мой месседж: опыт - не главное, и на нем далеко не уедешь.

Год назад я действительно прошел курс ML и два других бесплатных. Сегодня я SCPD студент Стэнфорда, вполне нормально совмещающий работу и учебу там, в том числе финансово. Я вижу, насколько учеба там отличается от всего, что я видел, и даже от бесплатного ML курса - она потрясающая! Люди, которые 4-6 лет так учатся, стоят своих 100+к.

В этом нет ничего неподъемного для "выпускника сельской школы" - учеба там стоит как средний автомобиль. Выпускники сельских школ покупают автомобили без проблем.

"Выслуга лет" - самый простой способ оценивать кандидата. Не требует никаких особых знаний от менеджмента, стратегического плана, подходов. Но самый ли эффективный и правильный? Я сомневаюсь.

Date: 2012-10-20 08:54 am (UTC)
From: [identity profile] ponedilok.livejournal.com
Я згоден з меседжем про досвід, але частково.

Якщо ви читали текст за посиланням вище (і він підтверджується досвідом), то мусите погодитись, що більшість випускників вузів -- навіть добрих американських вузів -- просто не готові до роботи без додаткового навчання.

І це досить нормально для IT, бо встигати за розвитком галузі важко.

В цьому і цінність проектів типу Курсери та інших. Я зараз можу за короткий строк та віддалено отримати високоякісні актуальні знання з вузької теми. Цього не було навіть 3 роки тому, я вже не кажу про 11 коли я вступав до вузу.

Додатково тут є цікавий ефект: ми з вами обидва «дійшли» до тих курсів вже після навчання у нас і певного досвіду реальної роботи.

Це важливо з двох причин:
1. Ми краще знаємо чого хочемо, ніж це було у наші 17 років.
2. Ми робимо це не обов’язково для кар’єрного зростання.

Та я ще рік тому не бачив себе на цих всих курсах.

Повертаючись до теми досвіду. Він не пов’язаний з роками роботи безпосередньо. Досвід із вирішення конкретних проблем дає змогу визначити чи зможе кандидат розв’язувати конкретні бізнес-задачі. І це дуже практичний та ефективний спосіб оцінки.

Він не універсальний, але надійність у нього не нижче, ніж у читанні написів на дипломі.

Можливо, завтра буде інакше, можливо ця тема з 5-6 роками просиджування штанів просто відімре як неефективна. Але потребу в networking та «правильних» знайомствах (а це немаленька selling point для топових вузів, чи не так?) ніхто не відміняв.

Date: 2012-10-20 08:57 am (UTC)
From: [identity profile] ponedilok.livejournal.com
>В этом нет ничего неподъемного для "выпускника сельской школы" - учеба там стоит как средний автомобиль. Выпускники сельских школ покупают автомобили без проблем.

Дуже спірне твердження, але без конкретних даних дискусії на цю тему не вийде.

Я мав на увазі інше. Знання про те, що тобі потрібно і що саме вчити, дуже непросто знайти, особливо людині з вищезгаданого контексту.

Profile

ti_ua: (Default)
ti_ua

June 2019

S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23 242526 272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 13th, 2025 07:13 am
Powered by Dreamwidth Studios